Skip to main content

Workshop: AI voor de cultuursector - de volgende stap

Je gebruikt AI misschien al om een mail vlot te trekken of om snel wat ideeën op papier te krijgen. Dat is een mooi begin. Maar tegelijkertijd merk je waarschijnlijk ook: het blijft vaak bij losse flodders. Je tikt een prompt, krijgt een resultaat, en bent daarna alsnog tijd kwijt aan het aanpassen, controleren of kopiëren naar andere systemen.

Hoe zorg je ervoor dat AI niet langer een losse handeling is, maar een structureel onderdeel van je werkproces? Dat het je niet alleen helpt bij het denken, maar ook bij het doen?

Deze tweedaagse workshop vindt plaats op 24 september en 1 oktober 2026.
  • Leer welke AI-tools passen bij taken en workflows
  • Zet een volgende stap in jouw toepassing van generatieve AI
  • Leer hoe je AI inzet volgens de normen en waarden van de cultuursector
Meld je aan!

In deze tweedaagse workshop van DEN en Innovation:Lab duiken we in de diepte. We gaan verder dan alleen chatten met AI. We kijken hoe je AI inzet om ook complexer werk - dat nu veel tijd en energie kost - efficiënter in te richten. Zonder dat je daarbij jouw eigen visie of de unieke stem van je organisatie verliest.

Geen techneut? Geen probleem.

Je hoeft geen programmeur te zijn om deze stap te zetten. Sterker nog: wij geloven dat AI in de cultuursector vooral gedreven moet worden door mensen met inhoudelijke kennis. Deze training is voor iedereen die een volgende stap wil zetten in het toepassen van generatieve AI. Of je nu een directeur, programmamaker, projectleider, educatief medewerker, marketeer of creatief maker bent.

Waar gaan we concreet mee aan de slag?

We werken in deze workshop aan jóuw eigen praktijk. We richten ons op drie pijlers: 

  1. Effectiever en efficiënter werken 
    Je leert hoe je AI-tools waar je al mee werkt beter kunt benutten zodat je sneller tot een goed resultaat komt en AI jouw context beter begrijpt. Je ontdekt nieuwe AI-tools en leert hoe je verschillende tools aan elkaar koppelt zodat de informatie beter klopt en jij minder handmatig werk hebt. 

  2. Geen antwoord maar oplossing  
    Zet de kennis van je organisatie om in een praktische tool. Je bouwt zelf een simpele tool, zoals een quiz, checklist, formulier of website, zonder dat je zelf programmeert. Welkom in de wereld van vibe coding (opent in nieuw tabblad), waar AI niet alleen antwoord geeft maar ook oplossingen bouwt. 

  3. AI als creatieve sparringpartner  
    Bij artistieke of inhoudelijke projecten is AI een interessant middel voor reflectie. We werken met een iteratieve aanpak: hoe blijf je bijsturen en uitdagen tot de output perfect aansluit bij jouw visie? Je leert AI gebruiken als een tool die jouw creativiteit niet overneemt, maar juist aanscherpt en verruimt.

Waarom deze aanpak?

Je wordt begeleid door Abdelhadi Baaddi, Executive Creative Director van Innovation:Lab. Met zijn achtergrond als maker en performer spreekt hij de taal van de cultuursector én de taal van de techniek. Hij begeleidt organisaties bij het verkennen van nieuwe media zoals AI en XR, altijd met de focus op artistieke en maatschappelijke waarde. Abdelhadi weet uit eigen ervaring hoe technologie je werk niet ingewikkelder, maar juist rijker kan maken. 

“AI is geen toekomstmuziek — het is nu. Ik help je niet alleen de technologie te begrijpen, maar vooral om het doelgericht en krachtig toe te passen in je werk.”

Abdelhadi Baaddi – Directeur van Innovation:Lab en AI trainer

Over Innovation:Lab

Innovation:Lab is een onderzoeks- en ontwikkelplatform waar kunst en technologie en wetenschap samenkomen om artistieke innovatie, interdisciplinaire samenwerking en culturele vernieuwing te stimuleren. Het lab past AI al jaren toe om creatieve en zakelijke processen te versterken, versnellen en verrijken. Innovation:Lab is partner van DEN en verzorgt deze training.  

Praktisch

  • Data: 24 september en 1 oktober

  • Locatie: Innovation:Lab, Gietijzerstraat 10, Utrecht

  • Investering: € 749,- (inclusief koffie, thee en lunch)

  • Deelnemen: Je haalt het meeste uit de workshop als je een betaald account hebt bij een generatieve AI-tool (zoals ChatGPT, Gemini, Claude of Copilot). Daarnaast vragen we je om een gratis account aan te maken bij andere AI-tools, bijvoorbeeld door met een Microsoft- of Google-account in te loggen.

Trainingsdata

Deze training bestaat uit 2 dagen

Wanneer

24 sep 2026
2 Dagen
10:00-16:00

Locatie

-

Kosten

€ 749, -
Verberg planningToon planning

Dag 1 inclusief lunch en drankjes

24 sep 2026
10:00-16:00
Innovation:Lab in Utrecht

Dag 2 inclusief lunch en drankjes

1 okt 2026
10:00-16:00
Innovation:Lab in Utrecht

Luisteren naar praktijkvoorbeelden over AI?

Cultuurshift seizoen 3 is nu live! Ook dit seizoen bevat weer meerdere afleveringen waarin we je meenemen langs opvallende AI projecten uit de cultuursector, in Nederland én daarbuiten. 

Host Anic van Damme en sidekick Splinter Chabot bespreken deze AI-cases met een expert uit de sector en stellen de vraag: welke inspiratie kunnen wij in Nederland halen uit dit innovatieve voorbeeld? 

Beluister Podcast Cultuurshift seizoen 3 hier.

Deel dit nieuws artikel

40% vergoeding via Werktuig PPO

Voor deze training kun je via Werktuig PPO 40% van de kosten vergoed krijgen. Bekijk de voorwaarden en lees hoe je de vergoeding aanvraagt.

Lees meer over de vergoeding