
Eerste DEN Community Meet-up: AI in de cultuursector
November 12, 2025, 10:00 AM-02:00 PM
Op donderdag 13 november organiseren we iets bijzonders: de allereerste DEN Community meet-up. Tijdens deze middag lanceren we ook officieel het nieuwe DEN Community Platform - dé plek waar cultuurprofessionals elkaar vinden om kennis, ervaringen en vragen te delen.
We starten deze reeks meet-ups met een onderwerp dat volop in beweging is: AI. Wat kan AI betekenen voor jouw werkpraktijk? Waar begin je, en wat leer je van anderen die al een stap hebben gezet?
Wat kun je verwachten?
Tijdens deze middag gaan we in gesprek over de mogelijkheden van AI in de cultuursector. Niet met grootse verhalen, maar met praktijkvoorbeelden uit verschillende organisaties: van theatergezelschappen tot erfgoedinstellingen en van festivals tot musea. Je hoort eerlijke verhalen over wat goed werkt, waar het schuurt en welke lessen direct toepasbaar zijn.
We beginnen de dag met een gezamenlijke lunch - het moment om elkaar informeel te leren kennen en alvast in gesprek te raken. Daarna volgen inspirerende praktijkvoorbeelden en interactieve sessies waar jij het onderwerp bepaalt. Zo is er volop ruimte voor kennisuitwisseling. Om 16.00 uur eindigt het programma zodat iedereen vanuit het hele land weer gemakkelijk huiswaarts kan.
Voor wie
Werk jij in de culturele sector en ben je nieuwsgierig naar wat AI voor jouw organisatie kan betekenen? Dan is deze middag voor jou. Technische kennis is niet nodig - een open blik wel. Iedereen is welkom.
Het DEN Community Platform
Het DEN Community Platform is dé plek waar cultuurprofessionals elkaar vinden rond digitale transformatie en AI. Het platform is al live: je kunt dus nu al een account aanmaken, rondkijken en zelf bijdragen. Stel een vraag, deel een ervaring of reageer op collega’s uit de sector – hoe meer uitwisseling, hoe waardevoller het platform wordt.
Met de DEN Community meet-up op 13 november geven we de officiële aftrap. Vanaf dat moment bouwen we samen verder aan een actieve en warme community waar kennis en inspiratie vrij kan stromen.
Programma
Het programma, onder voorbehoud:
12:00 - 13:00 Inloop & lunch
13:00 - 13:30 Opening door moderator en DEN
13:30 - 15:00 Drie praktijkvoorbeelden uit de sector
15:00 - 15:20 Pauze
15:20 - 16:00 Open space-sessies: breng je eigen onderwerp in en ga in gesprek
Praktisch
Datum Donderdag 13 november 2025
Tijden 12:00 – 16:00 uur
Locatie Op een goed bereikbare locatie centraal in het land. De exacte locatie volgt
Prijs gratis, maar aanmelden is wel noodzakelijk i.v.m. de lunch.
Waarom meedoen?
Met deze meet-up trappen we niet alleen af met inspirerende AI-verhalen, maar starten we ook samen een community van cultuurprofessionals die werken met digitale transformatie.