
Lunch & Learn: AI in de cultuursector - ontdek de mogelijkheden
12 februari 2025, 11:00-11:45
Ben jij een cultuurprofessional die nieuwsgierig is naar de mogelijkheden van AI, maar weet je (nog) niet weet waar je moet beginnen? Wil je leren hoe je deze technologie kunt inzetten in jouw werkzaamheden? Meld je dan nu aan voor onze inspirerende Lunch & Learn. Binnen drie kwartier praten we je bij!
Tijdens deze korte, krachtige sessie krijg je:
- De basis van AI: Begrijp de kernprincipes van kunstmatige intelligentie en hoe het werkt, zonder technische voorkennis.
- Inspirerende toepassingen: Ontdek concrete voorbeelden van hoe je AI kunt toepassen in de cultuursector, van het automatiseren van repetitieve taken tot het creëren van interactieve installaties die je publiek verbazen.
- Antwoord op jouw vragen: Je krijgt de mogelijkheid om direct vragen te stellen aan Su Yin, DEN AI adviseur.
Na deze Lunch & Learn:
Heb je een mooie aanzet om AI verder te onderzoeken voor jouw eigen organisatie en om direct aan de slag te gaan. Je zult versteld staan van de mogelijkheden!
Waarom is AI waardevol voor jouw werk?
AI biedt de cultuursector talloze kansen. Denk bijvoorbeeld aan:
- Efficiëntere processen: Automatiseer repetitieve taken zoals het beantwoorden van veel gestelde vragen of het analyseren van grote datasets, zodat je meer tijd overhoudt voor creatieve en strategische taken.
- Verbeterde bezoekerservaring: Personaliseer de ervaring van je publiek door middel van AI-gedreven aanbevelingen, interactieve installaties en gepersonaliseerde content.
Diepere inzichten: Analyseer data over bezoekersgedrag en voorkeuren om je programmering, marketing en communicatie te optimaliseren. - Innovatieve projecten: Ontwikkel nieuwe, creatieve projecten met behulp van AI, zoals interactieve kunstinstallaties, gepersonaliseerde museumtours of AI-gegenereerde muziek.
Voor wie is deze training?
Deze Lunch & Learn is bedoeld voor alle cultuur- en erfgoedprofessionals die werkzaam zijn in een organisatie en weinig ervaring met AI hebben, maar wel graag willen leren hoe ze AI kunnen inzetten om hun werk te verbeteren. Of je nu projectmedewerker, coördinator of directeur bent, van kleine tot grote organisaties, iedereen is welkom!