Cookies op DEN.nl
den.nl maakt gebruik van cookies voor het anoniem meten van het website bezoek en het vergroten van het gebruiksgemak. Door op 'ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van deze cookies.

Programma Digitaal Erfgoedconferentie 2007


Dag 1: 12 december 2007

PLENAIR

  9.15 – 10.00 Registratie & Informatiemarkt

10.00 – 10.05 Welkom door dagvoorzitter (Marco de Niet (DEN)

10.05 – 11.15 Mass Digitazation and Cultural Heritage: The Imperative and the Opportunity - Presentatie Jim Michalko (OCLC/RLG)

11.15 – 11.45 Koffiepauze & Informatiemarkt

PARALLELSESSIES OCHTEND

11.45 – 13.00

Sessie 1 Zoek jezelf! Sessievoorzitter: Jantje Steenhuis
1.1 Pieter Wisse (Information Dynamics) Instelling voor Betrekkelijke identiteit
1.2 Arnoud Odding (Nationaal Glasmuseum Leerdam) ) It's the heritage, dummy
1.3 Ludger Smit (Stadsarchief Amsterdam) Het nieuwe gebouw en de nieuwe identiteit

Sessie 2 Zoek de gebruiker! Sessievoorzitter: Frans Hoving
2.3 Natasha Stroeker (Taskforce Archieven) Ken uw (virtuele) klant
2.2 Frank Huysmans (Sociaal Cultureel Planbureau) Trends en doelgroepen van fysiek en digitaal cultureel erfgoed
2.3 Roel Faulhaber (Lostboys) Strategieen voor online succes

Sessie 3 Zoek innovatie! Sessievoorzitter: Rosemarie v/d Veen
3.1 CATCH-Project: WITCHCRAFT en het geheim van de mondelinge overlevering Louis Grijp (Meertens Instituut)
3.2 Project: Beeld en Geluid archiefdiensten Arjo van Loo (Beeld en Geluid)
3.3 Project: PHASAR- een nieuw soort zoekmachine Kees Koster
3.4 Project: Expert in de klas Berry van der Hoorn (Naturalis)
3.5 CATCH-Project: CHOICE; trefwoorden en Context Hennie Brugman (Max Planck Instituut)

13.00 – 14.00 Lunch & Informatiemarkt

PARALLELSESSIES MIDDAG

14.00 – 15.15

Sessie 4 Zoek interactie!
Sessievoorzitter: Annette Gaalman
4.1 René M. Jansen (Winkwaves) Help, de klant praat terug!
4.2 Roelof Hol (STAP) Genlias - vernieuwing = samenwerking
4.3 Wim de Koning Gans (Haags Gemeentearchief) 'U kunt ons helpen deze afbeelding te beschrijven' Geen toestemming voor publicatie van de presentatie ontvangen.

Sessie 5 Zoek de jeugd!
Sessievoorzitter: John Leek
5.1 Ronald Cremers (GPS4fun) Geocaching, op zoek naar een schat van informatie
5.2 Lode Claassen (Stiching L3D) L3D: de zoekende jeugd
5.3 Saskia Poelman (Drents archief) Operatie Sigismund

Sessie 6 Search all!
Sessievoorzitter: Eric Sieverts
6.1 Maarten de Rijke (UVA) Vindbaarheid eerst!
6.2 Jef Malliet (PCCE) ErfgoedLimburg.be; Erfgoed verbinden
6.3 Paul Doorenbosch (KB) Lokale infrastructuur KB: onderdeel (inter)nationale informatiearchiitectuur erfgoed

15.15 – 15.45 Koffiepauze & Informatiemarkt

PLENAIR

15.45 – 16.30 Samenvatting sessies en Film DigitaalAllemaal 2007.

16.30 – 18.00 Borrel & Informatiemarkt

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Dag 2: 13 december 2007

9.15 – 10.00 Registratie & Informatiemarkt

PLENAIR

10.00 – 10.05 Welkom door dagvoorzitter - Jan Willem Sieburgh (Rijksmuseum)

10.05 - 10.20 Presentatie projectvoorstel "Nederlands Erfgoed: Digitaal!" + Videoboodschap Minister Plasterk; presentatie T. Camps (Berenschot); aanbieding aan DG J. van Kranendonk

10.20 – 11.00 What Audience? The death of mass-digitisation and the rise of the market ecenomy - Nick Poole (Museum Documentation Association)

11.00 – 11.30 Koffiepauze & Informatiemarkt

DEBATTEN

11.30 – 12.30

Debat 1: Een nationale infrastructuur?
Voorzitter: Ronald Wiemer (RACM)
Emile van der Maas (NORA)
John McKenzie Owen (UVA) Digitaal Erfgoed op eigen kracht

Debat 2: Kan de computer kan het alleen?
Voorzitter: René van Horik (DANS)
Guus Schreiber (VU)
Theo Thomassen (Reinwardt academie)

Debat 3: Toegankelijkheid voor iedereen?
Voorzitter: Raph de Rooij
Willem Velthoven (Mediamatic)
Daan de Wit (Mediamaal) Toegankelijk bouwen moet!

Sessie 7: Projectpresentaties Zoek innovatie2!
Sessievoorzitter: Isjah Koppejan (Erfgoed Nederland)
Project 1: Collectiebalans
Lucas Veeger (ICN)
Project 2: Erfgoed op de (land)kaart
Leila Liberge (WatWasWaar.nl)
Project 3: Cultuur in context
Harry van Vliet (Telematica Instituut)
Project 4: Multimedian e-culture
Jacco van Ossenbruggen

12.30 – 13.30 Lunch & Informatiemarkt

WORKSHOPS

13.30-15.45

Workshop 1: Erfgoed 2.0
Virtueel Platformworkshop onder leiding van Peter Mechant (Universiteit van Gent)

Workshop 2: Vis-a-vis: de gebruiker & de ontwerper
Sanne Kistemaker (Muzus)

Workshop 3: Strategische ICT-planning voor erfgoedinstellingen
Steven Leman (Panoptic)

Workshop 4: Duurzaamheid vanaf het begin
Titia van der Werf (IISG)
Josje Everse(Gemeentearchief Rotterdam)

Workshop 5: Eerlijk scoren in Google
Henk van Ess (Voelspriet.nl)

Workshop 6: Usability; Leer van je Gebruikers!
Stijn Nieuwendijk (Valsplat)

Workshop 7: Innovatie; succes- en faalfactoren
Eugène Loos (Universiteit Utrecht)

PLENAIR

15.45-16.15 Het Europees Perspectief - Keynote 3 Jill Cousins (European Digital Library)

16.15-16.30 Wrap-Up - Wilbert Helmus (Erfgoedinspectie)
-----------------------------------------------------------


Laatst gewijzigd: 05-11-2012

10 plus 3 is:*
(anti-spam)

Reacties (0)

Er zijn nog geen reacties geplaatst.