Cookies op DEN.nl
den.nl maakt gebruik van cookies voor het anoniem meten van het website bezoek en het vergroten van het gebruiksgemak. Door op 'ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van deze cookies.

Programma Digitaal Erfgoedconferentie 2008



Conferentieprogramma op 9 en 10 december 2008 in De Doelen, Rotterdam.

Dag 1: 9 december 2008

programmatijden activiteit sprekers
09.15 - 10.00   Registratie & Snuffelmarkt bedrijven en projecten
10.00 - 10.05 Welkom door dagvoorzitter Marco de Niet (DEN)
10.05 - 11.00 Keynote 1:
Going Outside to Get Inside.
Library, Archive, and Museum Collaboration as a Strategy for Online Engagement
Diane M. Zorich
(Information Management Consultant)
11.00 - 11.40  Keynote 2:
Outside in the Agora: Mobile Interpretation and Socratic Dialogue in the Networked Museum
Nancy Proctor
(Smithsonian American Art Museum)
11.40 - 12.15 Poster boasters Projecten in het kader van de subsidieregeling Digitaliseren met Beleid presenteren zich, o.l.v. Corline van Es (Kennisland)en Frans Hoving (Erfgoed Nederland)
12.15 - 14.00 Lunch & Snuffelmarkt bedrijven en projecten
14.00 - 15.15 Middagprogramma Keuze uit 4 parallelsessies
¨ Debat 1:
Eerst alles op orde?
Voorzitter: Léontine Meijer (Reinwardt Academie)
Sprekers: Vincent de Keijzer (Gemeentemuseum Den Haag) en Christiaan te Strake (Stedelijk Museum Zutphen) Theo Meereboer.
¨ Debat 2:
Open: bedreiging of kans? 
Voorzitter: Dick Rijken (Haagse Hogeschool)
Sprekers: Henk Blanken (Dagblad van het Noorden) en Paul Keller (Kennisland / Creative Commons Nederland)
¨ Presentatiesessie 1:
Overal erfgoed 
Voorzitter: Isjah Koppejan (Erfgoed Nederland)
Sprekers: Tom van de Ven (TENQ) Jongeren en cultuur - lekker boeien!, Liesbeth Weijs (PDC) De mens als informatieverwerkend vluchtdier en Wim-Jan Kolpa (Tijdsbeeld Media) Het verleden tot leven brengen; uitgeefmodel naar de consument!
¨ Presentatiesessie 2:
Vindbaarheid voor en door gebruikers
Voorzitter: Mettina Veenstra (Telematica)
Sprekers: Sander Limonard (TNO) Organisatorische en technologische afwegingen in het online ontsluiten van collecties, Harry van Vliet (PACE) Verrijken, Verhalen, Verbinden: Publieksannotatie van Cultureel Erfgoed en Martijn Snel (Reliwiki) Reliwiki / Het jaar van het Religieus Erfgoed
15.15 - 15.45 Koffiepauze & Snuffelmarkt bedrijven en projecten
15.45 - 16.45  - Presentatie Woordenboek voor het Digitaal Erfgoed
- Film Digitaal Allemaal 2008
- Multimediale discussie
- Wrap up
Plenaire sessie
16.45 – 18.00  Borrel & Snuffelmarkt bedrijven en projecten
19.00 – 22.00 Lustrumdiner
(op intekening, niet inbegrepen bij de conferentiekosten)
Uitreiking Digitaal Erfgoedprijs 2008
 
 

Dag 2: 10 december 2008

programmatijden activiteit sprekers
09.00 - 09.30      Registratie en informatiemarkt bedrijven
09.30 - 09.35   Welkom door dagvoorzitter Richard Hermans (Erfgoed Nederland)
09.35 - 10.00 Keynote 3:
Naar buiten: The Netherlands, Digital Gateway to Europe!
George Freriks (Immovator)
10.05 - 10.30 Keynote 4:
Goede jacht!
Ranti Tjan (museumgoudA)
10.30 - 12.30 WORKSHOPS Keuze uit 7 parallelle workshops
¨ W1. Smartphone workshop Verzorgd door Virtueel Platform: Nancy Proctor, Titus Bicknell en Lotte Meijer
¨ W2. Creative Commons: het recht om erfgoed te delen Verzorgd door Esther Hoorn (Rijksuniversiteit Groningen),
Annemarie Beunen (Koninklijke Bibliotheek en Universiteit Leiden) en Peter Troxler (Waag society/ Creative Commons Nederland)
¨ W3. Business modellen Verzorgd door Harry Verwayen (Kennisland) en Leila Liberge (STAP)
¨ W4. Organisatie van digitale duurzaamheid in een nationaal perspectief Verzorgd door Yola de Lusenet, Inge Angevaare, Wilbert Helmus, Tom Wever en Hilde van Wijngaarden (Nationale Coalitie Digitale Duurzaamheid)
¨ W5. Semantisch web DIY Verzorgd door Antoine Isaac (VU en KB) en Christian Wartena (Telematica)
¨ W6. Audiovisuele collecties: Van vergankelijkheid tot streaming Verzorgd door Lilian Wagt, Robbert Schouwenaar, Anne-Marie Hazenberg en Eric van Spaendonk (Dutchview)
¨ W7. Crossmediaal denken Verzorgd door Rob Prass (Media Academie)
12.30 - 13.30  Lunch & informatiemarkt Bedrijven
13.30 - 14.45  Middagprogramma Keuze uit 4 parallelsessies
¨ Debat 3:
Open ≠ veilig
 
Voorzitter: Ronald Wiemer (RACM)
Sprekers:Mart van der Sterre (SKKN) en Hans de Haan (N303 B.V.)
¨ Debat 4:
De gebruiker aan de knoppen
Voorzitter: Theo Meereboer (Commidea)
Sprekers: Mettina Veenstra (Telematica) en John van de Pas (Saxion Hogeschool)
¨ Presentatiesessie 3:
E-marketing
Voorzitter: Odette Reydon (Erfgoed Nederland)
Sprekers: Fred van Schoonhoven (UitMetAbel.nl) Naar buiten om naar binnen te gaan, Pim Betist (Sellaband) Crowdfunding; delen wordt vermenigvuldigen en Keesjan Deelstra (InternetEffect) Meer bezoekers? Schakel Google in!
¨ Presentatiesessie 4:
Location based media
 
Voorzitter: John Leek (Beeld en Geluid)
Sprekers: Jeroen Dekkers (OpenStreetmap) Naar buiten met OpenStreetMap, Wouter Gijsbertsen (Cliptoo) Erfgoed 2.0 te beleven door meer mobiele gebruikers, Dick van Dijk (7Scenes) Binnenste buiten
14.45 - 15.15    Koffiepauze en informatiemarkt Bedrijven
15.15 - 16.15  Afsluitende keynotes:
'Het korte termijn geheugen'
Bill Thompson ('new media dog') en Francisco van Jole (journalist)
16.15 - 16.30    Wrap-up Guus Lange (RACM)

-----------------------------------------------------------


Laatst gewijzigd: 05-11-2012

1 plus 4 is:*
(anti-spam)

Reacties (0)

Er zijn nog geen reacties geplaatst.