home
ContactOver DENNieuwsAgendaNieuwsbriefWegwijzerPersEnglish
Nieuws


Dag van het Businessmodel en Digitaal Erfgoed
Op 12 maart 2009 organiseert Stichting STAP, in samenwerking met DEN en Kennisland de Dag van het Businessmodel en Digitaal Erfgoed.
Wanneer: 12 maart 2009 van 9:30 tot 17:00 uur (Let op: gewijzigde aanvangstijd!)
Waar: Het Prinsenhof, Delft (Sint Agathaplein 1)
Kosten: 100,- euro
De dag biedt profit en non-profit professionals gelieerd aan de erfgoedsector de kans zich onder te dompelen in de wereld van businessmodellen voor digitaal erfgoed.
De bijeenkomst is bedoeld om uw blikveld op de erfgoedmarkt te verruimen en uw kennis over businessmodellen te vergroten. Daarnaast krijgt u de kans ideeën uit te wisselen met mensen die uit een ander oogpunt naar het digitale erfgoed kijken en andere kansen zien.
Het programma geeft inzicht in (internationale) ontwikkelingen op het gebied van web-based businessmodellen. Daarnaast komen voorbeelden uit de praktijk van eigen bodem aan bod.
In het workshopprogramma wordt aan de hand van twee cases gewerkt aan vernieuwende businessmodellen voor digitaal erfgoed. Tot slot worden de resultaten onder de loep genomen en gekeken naar de haalbaarheid en impact van sommige ideeën.
In opdracht van het Ministerie van OCW doen DEN en Kennisland, medeorganisatoren van de dag, dit jaar onderzoek naar businessmodel-innovatie in de erfgoedsector. De dag vormt de kick-off voor dit onderzoek. (Zie nieuwsbericht over dit onderzoek)
Het programma
De dagvoorzitter is Jim Stolze, een ervaren adviseur met veel kennis van businessmodellen.
In het ochtendprogramma gaat het om inspiratie. Keynote speaker Alex Osterwalder - international business consultant, beter bekend als ‘mr. Business model’ belicht aan de hand van voorbeelden uit verschillende sectoren businessmodel innovatie.
Michel Mol, directeur Innovatie & Nieuwe Media bij de Publieke Omroep gaat in zijn presentatie in op het belang van samenwerking bij businessmodel-innovatie.
Paul Stork, technisch directeur bij het ontwerpbureau Fabrique zal spreken over ontwikkelingen binnen de nieuwe media, de rol van communities en communicatie daarbij en de invloed die dit heeft op nieuwe businessmodellen.
Mirjam Bekker-Stoop, directeur van de Stichting ANP Foundation en coördinator van het ANP Historisch Archief al spreken over de ambities van het ANP ten aanzien van het eigen Historisch Archief en de samenwerking tussen het ANP en de erfgoed sector.
In het middagprogramma gaat het om uitwisseling.
Workshops
Onder leiding van Alex Osterwalder wordt na de lunch in kleine groepjes gewerkt aan de uitwerking van nieuwe businessmodellen aan de hand van twee cases.
De voorbeeldcases die gehanteerd worden zijn WatWasWaar en MijnVoorouders. De workshops kennen een competitie element. Aan het einde van elke sessie wordt het winnende idee gekozen.
Afsluitend vindt een debat plaats. Aan de hand van 5 stellingen wordt de meerwaarde, toepasbaarheid en de impact van verschillende nieuwe businessmodellen besproken.
Aanmelden
sabine@watwaswaar.nl
Digitaal Erfgoed Nederland
Kwaliteitszorg
Register
DE BASIS
Projectenbank
ICT Monitor
DE Conferenties
KENNIS DELEN
Subsidiewijzer
Publicaties
Aanmelden nieuwsbrief
Digitaal Erfgoed Nederland (DEN)
Prins Willem-Alexanderhof 5
Postbus 90407
2509 LK Den Haag
T. +31 (0)70 314 0343
F. +31 (0)70 314 0100